Acil Sempozyumu

Hastanemizde “Kardiyopulmoner Resusitasyon ve Acil Kardiyovasküler Bakım-2015 Kılavuzunda Neler Değişti” konulu toplantı düzenlendi.

Hastanemiz Acil Tıp Kliniği’nin düzenlemiş olduğu toplantı 20.04.2017 tarihinde konferans salonumuzda gerçekleşti.

Toplantıya İzmir İli Güney Bölgesi Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Aydın ER, Hastane Yöneticileri, konunun uzmanları, asistan hekimler, sağlık personelleri ve kurum çalışanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmalarında; Acil Tıp Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. İsmet PARLAK “Acil serviste çalışan arkadaşlara yönelik yapılacak düzenlemeler ile bundan sonraki toplantılarda daha geniş katılımla daha verimli toplantılar yapacağımızı düşünüyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

SBÜ Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Serdar BAYRAK konuşmasında “Miyokard İnfarktüsü’nün ve Miyokard İnfarktüsü’ne yaklaşımlarımızın çok önemli olduğunu belirtti. Türkiyede Miyokard İnfarktüsü nedeni ile exitusları çok fazla olan ve yaklaşım problemleri yaşayan bir ülkeyiz. Bu programların çeşitlendirilmesi, herkese sunulması daha kapsamlı toplantıların yapılması gerektiği düşüncesindeyim” dedi.

İzmir İli Güney Bölgesi Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Aydın ER konuşmasında “Bugün burada 2015 yaklaşımının tartışılacağı bir toplantı düzenlenmekte. Yeni konseptin analiz edilmesi ve tartışılması çok güzel. Altyapısı güçlü bizim standartımıza göre model oluşturmak son derece önemli. Hızlı ve doğru tanı, etkin tedavi, minimum hasta mağduruiyeti ve hiç yaşanmamasını ümit ettiğimiz malpraktisle bu toplantıların esas amacına ulaşacağını düşünüyorum. SBÜ Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi güney bölgesinde 2. büyük hastanemiz olduğundan çok önemsiyoruz. Güney Bölgesi Genel Sekreterliğimiz bünyesinde, sizlerin öncülüğünde bu toplantıların daha kapsamlı düzenlenmesi ve devamının gelmesi gerekmektedir. Biz yanınızdayız, her zaman desteğimiz tam.” dedi. Genel Cerrahi Kliniği İdari Sorumlusu Doç. Dr. Mehmet YILDIRIM,’ın konuşmaları ile toplantı başladı.

Toplantı, konusunda uzman hekimlerden Doç. Dr. Mustafa KARACA ‘nın “Akut Koroner Sendromlarda Antiagregan Tedavi” konulu sunumu, Acil Tıp Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. İsmet PARLAK ’ın “Akut Koroner Sendromlara Hastane Dışı ve Acil Servis Yaklaşımı” konulu sunumu ve Uzm. Dr. Arif AKKAYA’nın “Özel Durumlarda Kardiyopulmoner Resüsitasyon” konulu sunumu ile devam ederek geri bildirimler ile son buldu.