YENİ KEMOTERAPİ UYGULAMA ALANI HİZMETE AÇILDI

Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni kemoterapi uygulama alanı hizmete açıldı.15 hasta kapasiteli kemoterapi uygulama alanının açılışı Hastane Yöneticimiz Doç.Dr.Serdar Bayrak, İzmir Güney Bölgesi Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr.Murat Türkyılmaz, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastenesi Yöneticisi Prof. Dr.Enver Altaş, Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Yöneticisi Op.Dr.Hilmi Güngör, Behçet Uz Çocuk Hastanesi Yöneticisi Op.Dr.Hurşit Apa, Seferihisar Devlet Hastanesi  Başhekimi Uzman Dr.Ahmet Murat Balanlı, Ödemiş  Devlet Hastanesi Yöneticisi Op.Dr.ZiyaYurdakonar, Tire Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Fatih Hayali ile hastane çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Hastane Yöneticimiz Doç.Dr.Serdar Bayrak son teknolojiye sahip böyle bir üniteyi hastalarımız ve sağlık çalışanlarımıza kazandırdıkları için mutlu olduklarını ifade etti.

Güney Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Murat Türkyılmaz ise uygulama alanının hizmete açılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Bozyaka Eğitim Araştırma Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr.Olçun Ümit İnal yeni hizmete giren üniteyle ilgili olarak “Robotik sistemle hastaların ilaçları insan eli değmeden,tamamen steril şartlar ve en doğru dozlarda,ayrıca personelin sağlığına hiçbir tehdit oluşturmayacak şekilde ve çok kısa sürede hazırlanıyor”diye konuştu.

Açılışın ardından yeni hizmete açılan ünitede incelemelerde bulunuldu.