AMELİYATHANE HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKALI KURS MERKEZİ

       İZMİR BOZYAKA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ AMELİYATHANE HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKALI KURS MERKEZİ

 

    Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Uygulama Yetki Belgesi almak için yapmış olduğumuz başvuru Sertifikalı Eğitim Standartları doğrultusunda incelenmiş olup hastanemize Sağlık Bakanlığı tarafından “Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Uygulama Yetkisi” verilmiştir.(Makam Oluru İçin Tıklayınız). 
 

      Hastanemiz bu yetki ile birlikte İzmir ilinde ‘’Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Merkezi’’ olan ilk eğitim ve araştırma hastanesidir. 
 

    Bu sertifika programının amacı; ameliyathane ilkeleri konusunda bilgi, beceri donanımına sahip olan, bunları çalışma alanlarına yansıtabilen hemşirelerin yetiştirilmesi ve profesyonel başarılarının belgelendirilmesini sağlamaktır. Temel teorik ve uygulama eğitimi olmak üzere iki bölümden oluşan kurs programımızda; teorik eğitimde ameliyathane hemşireliğinde temel konular verilecek olup, bu süreçte Katip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyeleri ile işbirliği yapılacaktır. Uygulama eğitimi ise teorik eğitimde verilen temel bilgilerin klinik ortamda kullanılmasını sağlayacak olup, deneyimli bir ameliyathane ekibi ile birlikte bu süreç yönetilecektir. Genel Cerrahi, Kulak Burun Boğaz, Üroloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Göz, Ortopedi ve Travmatoloji, Kalp Damar Cerrahisi, Plastik Cerrahi, Göğüs Cerrahisi gibi farklı cerrahi alanlarında hizmet veren ameliyathane salonlarımız uygulama eğitimi süresince kullanılacaktır. 
 

    Kurs programımıza önümüzdeki günlerde başlayacak olup, öncelikle hedefimiz kaliteli, nitelikli ve güvenilir bir eğitim merkezi olmak, sahip olduğumuz profesyonel bilgi ile ameliyathane hemşirelerinin gelişimine katkı sağlamaktır. Bu program süresince siz değerli ameliyathane hemşirelerini hastanemizde ağırlamak ve sizlerle paylaşımlarda bulunmak bizim için çok önemlidir. 
 

     Bu konudaki gelişmelerin, görevlerini etkin ve verimli bir şekilde yürütecek olan ameliyathane hemşirelerine katkı sağlaması dileğiyle...